דלת פנים

דלתות, דלתות פנים

דלת פנים הינה דלת שאפשר למצוא בתוככי הבית. בבית ממוצע נתון אפשר שיהיו משהו כמו 6-7 דלתות פנים. על כן העיצוב והפונקציה יכול להיות חלק משמעותי מהמעבר בין מרחבים במבנה מגורים. או לפחות, מורגש.

מה הם האלמנטים של דלת פנים?

בדלת פנים אפשר שיהיו מספר אלמנטים שונים. בין אם זה המשקוף, הדלת עצמה (ומה שהיא בנויה ממנו), מנגנוני הנעילה, הצירים, צורת הפתיחה, הידיות, כיוון הפתיחה, וכיוצא בזה. דלת פנים יכולה להתאפשר בשילובים של אלמנטים שונים כך שהמראה כמו גם הפונקציה פר דלת פנים יכול להיות שונה לגמרי.

מה הסיפור של מנגנוני נעילה עבור דלת פנים?

עבור דלת פנים אפשר שיהיו בערך שני סוגים של מנגנוני נעילה. הראשון מבניהם הוא מנגנון שנחשב יחסית לשון. יש בו לשונית רגילה המותקנת בדלת, כזו שנפתחת עם סיבוב המפתח ופתיחת המנעול וחודרת אל שקע בקיר, וחוזרת חזרה לגוף הנעילה בדלת עם פתיחת המנעול.

יש שיגידו שפחות עושים שימוש במנגנון זה כיום כיוון שהמנגנון לא בהכרח מבטיח שהדלת תישאר סגורה כשהיא לא נעולה. כלומר, באם רוצים שהיא תישאר סגורה במקרים מסוימים אולי מתבקש לנעול אותה מאשר "להשאיר אותה כך".

מנגנון נעילה חדשני יותר עבור דלת פנים יכול להיות זה בו הלשונית של מנגנון הנעילה עשויה חומר מגנטי והיא מגיבה ללוח מגנטי שנמצא על גבי המשקוף. כך שבאם הדלת נסגרת הלשונית נשלפת בהתאם. כך שישנה גם טריקה שקטה לדלת, וגם מעין אחיזה מגנטית מסוימת של הדלת במשקוף. כך שגם בלי לנעול את הדלת היא יכולה להישאר סגורה בכוחות עצמה.

האם לידיות יש חשיבות בתכנון דלת פנים?

ובכן, אולי יהא זה רלוונטי שידית כלשהי תתאים עבור דלת פנים כלשהי, הן מבחינה פונקציונלית ועיצובית. בבחירת דלת פנים אפשר שתהיינה אפשרות להוסיף איזו ידית שרוצים מתוך מגוון, ופשוט להתאים אישית. קיימת המלצה לבחור ידיות עדינות ופשוטת יחסית עבור דלת פנים שהיא למעשה מעוטרת ומעוצבת עד מאוד, יחסית. ובאם הדלת פשוטה יחסית, עם מראה חלק, בגווני השמנת או הלבן, ומתמזגת עם הקיר – אפשר שידית ייחודית יכולה להשלים את הטאץ', לפחות אם זה מהדהד עם הסגנון האישי.